مسائل و موارد قبل و بعد از ازدواج

فيلم های سکس و تاثير آن در خانواده

 

-        با توجه به عدم آموزش زناشویی در مدارس، آیا زن و شوهر می توانند از فیلم، عکس یا نوشته های تحریک برانگیز (سکسی) به منظور بهینه سازی روابط جنسیشان استفاده کنند؟ از اثرات آن بنویسید؟

 اجازه بدهید با آوردن مقدمه ایی به پاسخ سوال وارد شویم، امروز با روند رشد فن آوری ارتباطات و اطلاعات و ورود دستگاههای ماهواره، اینترنت، و انواع گوشی های تلفن همراه و...)  مردم نیز به این تکنولوژی ها دست یافته اند، و با توجه به برخوردهای حذفی و پلیسی گذشته و فرهنگ حاکم بر جامعه، بلافاصله استفاده ناصحیح از آن را آغاز می کنند و بیشتر به حوزه های ممنوع وارد شدند و متاسفانه به مرور قبح بسیاری از زشتی های از میان رفته است و جوانان فکر می کنند کارشان عادی است! و ایرادی به آن وارد نیست، بعد از آن هم  به قول انیشتین: «حماقت اگر همه گیر شد، نامرئی می شود و دیده نمی شود» و عمومیت می یابد، فکر میکنند.

متاسفانه امروز جمع زیادی از دانش آموزان و سایر اقشار در تمام مقاطع به فراخور حالشان از این تکنولوژی ها استفاده های نامناسب می کنند، و گاه کودکان و نوجوانان در تلفن همراهشان تصویر و عکس های سکسی ضبط و به یکدیگر نشان می دهند.

سال 1385 وقتی موضوع یکی از هنرپیشه های زن و آن فیلم سکسی در جامعه مطرح شد، تعدادی از معلمان و دبیران برای من تعریف می کردند که شخصا دیده اند که دانش آموزان صحنه هایی از این فیلم را به یکدیگر نشان می دادند و خدا می داند به چه میزان جوانان تحت فشارهای روحی، روانی و جسمی حاصل از تماشای این قبیل فیلم ها و تصاویر قرار می گیرند. آنوقت در چنین جامعه ملتهبی چه باید کرد؟

هم اینک فیلم های آموزشی پیرامون مسائل جنسی به زبان انگلیسی هست که روند زناشویی را تشریح می کند البته مخصوص متاهلینی است که به وظایف زناشویی شان آشنا نیستند، که دیدن این قبیل فیلمها باعث بهبود روابط همسرها و آشنایی به وظایفشان می شود و به نظر من در حد متعارف دیدن آن اشکالی ندارد.

البته آنچه مسلم است اینکه در صورتی که مرد یا زن مشکلات جنسی دارند باید به پزشک مراجعه کنند.

اما باید به این نکته مهم و کلیدی اشاره کنم که همانگونه که شما هم در سوال آورده اید، در جامعه ما آموزش زناشویی و زندگی خانوادگی مورد اهتمام جدی قرار نگرفته است و همواره برخورد با آن «تابو» خطرناکی بوده است، در حالی که جوانان و نوجوانان بسیار جسورتر از قبل هستند و بسیاری از مسائل به اصطلاح ممنوعه! را می دانند، مدتی پیش مادری که پی به نیاز و حرکات جنسی پسر 16 ساله خود برده بود کم مانده بود ناباورانه قالب تهی کند، فرزندان بزرگ می شوند و باید متناسب با روند جامعه تحت آموزش و تربیت قرار گیرند و ما نباید حساسیت بیش از حد به خرج دهیم، بلکه برخوردها و روش های تربیتی خود را باید مورد بازنگری قرار دهیم.

اما در کشورهای پیشرفته مسائل جنسی، بیماریها، پیشگیریها و... به عنوان واحد درسی در مقاطع مختلف تحصیلی آموزش داده می شود و صد البته حساسیت ها هم به این موضوع کمتر است. اما دوست عزیز در جامعه ما وضع به گونه ایی دیگر است و مردم با منع ناصحیح دیروز و امروز، در هر امری حریصانه تر برخورد می کنند.

به طور کلی باید بگویم دیدن فیلم های پورنو (مخصوصا برای افراد مجرد) توصیه نمی شود، به خصوص مواردی که چند زن و مرد در آن ایفای نقش می کنند، فرهنگ مبتذلی را ترویج می کند که اثرات مخربی بر روی خانواده ها برجای می گذارد، این فیلمها به شدت احساسات را برانگیخته و حالات فرد را غیرعادی و نیازمند می کند و تعدادی نیز از هر راهی! خود را ارضاء می کنند.

یک نکته دیگر اینکه در این فیلم ها، مانند سایر فیلم های سینمایی، زیباترین هنرپیشه ها گزینش می شوند و  نقش بازی می کنند و وظیفه شان این است که قوای جنسی شما را تحریک کنند و بابت چهره، بدن و حرکاتشان پول می گیرند و وانمود می کنند که توان جنسی بالایی دارند، آنها هیچ گاه قسمتهای جعلی و ساختگی و ضعف های فیلم را نشان نمی دهند.

به خصوص با حضور چند زن و چند مرد در این صحنه ها به شما غیرمستقیم می گویند اینگونه بهتر است، و بدین ترتیب اگر متاهل باشید فکر همسر شما را مشوش می کنند (که نکند اینگونه انسان لذت بیشتری می برد!؟) و ارمغان آن بی حیایی و دلسردی در زندگی و مقایسه شخصیتهای فیلم با طرف مقابل (همسر) است که نتیجه خوبی نخواهد داشت.

قابل ذکر است گاهی هم مردی با نشان دادن فیلم از این دست، غیرمستقیم می خواهد انتظارش را از طرف مقابل مطرح کند.

در مورد داستانها و  نوشته های هیجان انگیز جنسی،  آمیزشی و شهوت برانگیز هم که در برخی کتابهای دیروز  و در تعداد زیادی از وبلاگها و سایتهای  امروز نوشته می شود  باید بدانید در اکثر مواقع نویسنده  جوان کم سن و سالی است که بسیاری از آنها هیچ تجربه جنسی هم نداشته اند! و بدین صورت هیجان شما را برمی انگیزند. و با ارضا عقده هاشان، اینگونه وانمود می کنند که تمام این مسائل حقیقت دارد که در واقع یک نوع بازی با هیجان شما و برای آرام کردن عقده ها و حقارت های خودشان این خیال پردازی را مکتوب می کنند و شما را برای هر عمل غیر عقلانی تحریک می کنند.

در آخر یادآور می شوم اگر خودتان بررسی و سوال کنید، اکثر  کسانی که فیلمها و تصاویر سکسی را از طریق ماهواره، اینترنت و وب نوشته های سکسی یا کتابها دریافت می کنند پس از مدتی دچار چنان دلزدگی و وازدگی می شوند که دیگر تمایلی به دیدن یا خواندن آن ندارند و به اصطلاح عنوان می دارند «حالشان از این مطالب و فیلمها بهم می خورد»، بالاخره  فرقی است میان انسان و حیوان!!!

با توجه به اینکه امروزه به راحتی همه چیز در دسترس است باید به گونه ایی فرزندان خود را تربیت کنیم که درست انتخاب کنند، مانند زمان شاه که خانواده ها با افتخار خودشان داشتن یا نداشتن تلویزیون، حجاب و... را انتخاب می کردند نه با اجبار و ضرب و چوب و چماق و اسلحه!

پاسخ شرعی هم بماند برای متخصصین امر

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۶ساعت 18:41  توسط وحید صلواتی  |